Algebra cochains and cyclic cohomology
Publications Mathématiques de l'IHÉS, Tome 68 (1988), pp. 139-174
Cet article a éte moissonné depuis la source Numdam
@article{PMIHES_1988__68__139_0,
author = {Quillen, Daniel},
title = {Algebra cochains and cyclic cohomology},
journal = {Publications Math\'ematiques de l'IH\'ES},
pages = {139--174},
year = {1988},
publisher = {Institut des Hautes \'Etudes Scientifiques},
volume = {68},
mrnumber = {90j:18008},
zbl = {0689.57026},
language = {en},
url = {http://geodesic.mathdoc.fr/item/PMIHES_1988__68__139_0/}
}
TY - JOUR AU - Quillen, Daniel TI - Algebra cochains and cyclic cohomology JO - Publications Mathématiques de l'IHÉS PY - 1988 SP - 139 EP - 174 VL - 68 PB - Institut des Hautes Études Scientifiques UR - http://geodesic.mathdoc.fr/item/PMIHES_1988__68__139_0/ LA - en ID - PMIHES_1988__68__139_0 ER -
Quillen, Daniel. Algebra cochains and cyclic cohomology. Publications Mathématiques de l'IHÉS, Tome 68 (1988), pp. 139-174. http://geodesic.mathdoc.fr/item/PMIHES_1988__68__139_0/
