Μια μέθοδος υπολογισμού των ριζών ενός πολυωνύμου
Μαθηματική Επιθεώρηση, Tome 48 (1997), pp. 56-94
Cet article a éte moissonné depuis la source Hellenic Digital Mathematics Library
@article{MR_1997_48_a14,
author = {\ensuremath{\Pi}\ensuremath{\rho}o\ensuremath{\kappa}\'{o}\ensuremath{\pi}\ensuremath{\eta}\ensuremath{\varsigma} M\ensuremath{\alpha}\ensuremath{\rho}\ensuremath{\kappa}\'{o}\ensuremath{\pi}o\ensuremath{\upsilon}\ensuremath{\lambda}o\ensuremath{\varsigma}},
title = {M\ensuremath{\iota}\ensuremath{\alpha} \ensuremath{\mu}\ensuremath{\acute\epsilon}\ensuremath{\theta}o\ensuremath{\delta}o\ensuremath{\varsigma} \ensuremath{\upsilon}\ensuremath{\pi}o\ensuremath{\lambda}o\ensuremath{\gamma}\ensuremath{\iota}\ensuremath{\sigma}\ensuremath{\mu}o\ensuremath{\acute\upsilon} \ensuremath{\tau}\ensuremath{\omega}\ensuremath{\nu} \ensuremath{\rho}\ensuremath{\iota}\ensuremath{\zeta}\ensuremath{\acute\omega}\ensuremath{\nu} \ensuremath{\varepsilon}\ensuremath{\nu}\'{o}\ensuremath{\varsigma} \ensuremath{\pi}o\ensuremath{\lambda}\ensuremath{\upsilon}\ensuremath{\omega}\ensuremath{\nu}\ensuremath{\acute\upsilon}\ensuremath{\mu}o\ensuremath{\upsilon}},
journal = {M\ensuremath{\alpha}\ensuremath{\theta}\ensuremath{\eta}\ensuremath{\mu}\ensuremath{\alpha}\ensuremath{\tau}\ensuremath{\iota}\ensuremath{\kappa}\ensuremath{\acute\eta} E\ensuremath{\pi}\ensuremath{\iota}\ensuremath{\theta}\ensuremath{\varepsilon}\ensuremath{\acute\omega}\ensuremath{\rho}\ensuremath{\eta}\ensuremath{\sigma}\ensuremath{\eta}},
pages = {56--94},
year = {1997},
volume = {48},
language = {gr},
url = {http://geodesic.mathdoc.fr/item/MR_1997_48_a14/}
}
Προκόπης Μαρκόπουλος. Μια μέθοδος υπολογισμού των ριζών ενός πολυωνύμου. Μαθηματική Επιθεώρηση, Tome 48 (1997), pp. 56-94. http://geodesic.mathdoc.fr/item/MR_1997_48_a14/