Πολλαπλασιασμός θετικών και αρνητικών αριθμών. Ένα μαθηματικό μοντέλο.
Μαθηματική Επιθεώρηση, Tome 42 (1994), pp. 69-85
Cet article a éte moissonné depuis la source Hellenic Digital Mathematics Library
@article{MR_1994_42_a16,
author = {\ensuremath{\Gamma}. T\ensuremath{\rho}\ensuremath{\iota}\ensuremath{\alpha}\ensuremath{\nu}\ensuremath{\tau}\ensuremath{\alpha}\ensuremath{\varphi}\ensuremath{\acute\upsilon}\ensuremath{\lambda}\ensuremath{\lambda}o\ensuremath{\upsilon}},
title = {\ensuremath{\Pi}o\ensuremath{\lambda}\ensuremath{\lambda}\ensuremath{\alpha}\ensuremath{\pi}\ensuremath{\lambda}\ensuremath{\alpha}\ensuremath{\sigma}\ensuremath{\iota}\ensuremath{\alpha}\ensuremath{\sigma}\ensuremath{\mu}\'{o}\ensuremath{\varsigma} \ensuremath{\theta}\ensuremath{\varepsilon}\ensuremath{\tau}\ensuremath{\iota}\ensuremath{\kappa}\ensuremath{\acute\omega}\ensuremath{\nu} \ensuremath{\kappa}\ensuremath{\alpha}\ensuremath{\iota} \ensuremath{\alpha}\ensuremath{\rho}\ensuremath{\nu}\ensuremath{\eta}\ensuremath{\tau}\ensuremath{\iota}\ensuremath{\kappa}\ensuremath{\acute\omega}\ensuremath{\nu} \ensuremath{\alpha}\ensuremath{\rho}\ensuremath{\iota}\ensuremath{\theta}\ensuremath{\mu}\ensuremath{\acute\omega}\ensuremath{\nu}. {\'{}E\ensuremath{\nu}\ensuremath{\alpha}} \ensuremath{\mu}\ensuremath{\alpha}\ensuremath{\theta}\ensuremath{\eta}\ensuremath{\mu}\ensuremath{\alpha}\ensuremath{\tau}\ensuremath{\iota}\ensuremath{\kappa}\'{o} \ensuremath{\mu}o\ensuremath{\nu}\ensuremath{\tau}\ensuremath{\acute\epsilon}\ensuremath{\lambda}o.},
journal = {M\ensuremath{\alpha}\ensuremath{\theta}\ensuremath{\eta}\ensuremath{\mu}\ensuremath{\alpha}\ensuremath{\tau}\ensuremath{\iota}\ensuremath{\kappa}\ensuremath{\acute\eta} E\ensuremath{\pi}\ensuremath{\iota}\ensuremath{\theta}\ensuremath{\varepsilon}\ensuremath{\acute\omega}\ensuremath{\rho}\ensuremath{\eta}\ensuremath{\sigma}\ensuremath{\eta}},
pages = {69--85},
year = {1994},
volume = {42},
language = {gr},
url = {http://geodesic.mathdoc.fr/item/MR_1994_42_a16/}
}
Γ. Τριανταφύλλου. Πολλαπλασιασμός θετικών και αρνητικών αριθμών. Ένα μαθηματικό μοντέλο.. Μαθηματική Επιθεώρηση, Tome 42 (1994), pp. 69-85. http://geodesic.mathdoc.fr/item/MR_1994_42_a16/