Επίλυση της διοφαντικής Εξίσωσης x2+m2=yn
Μαθηματική Επιθεώρηση, Tome 10 (1978), pp. 105-147 Cet article a éte moissonné depuis la source Hellenic Digital Mathematics Library

Voir la notice de l'article

@article{MR_1978_10_a7,
     author = {\'{}A\ensuremath{\nu}\ensuremath{\nu}\ensuremath{\alpha} \ensuremath{\Phi}\ensuremath{\varepsilon}\ensuremath{\rho}\ensuremath{\varepsilon}\ensuremath{\nu}\ensuremath{\tau}\ensuremath{\acute\iota}\ensuremath{\nu}o\ensuremath{\upsilon}-N\ensuremath{\iota}\ensuremath{\kappa}o\ensuremath{\lambda}\ensuremath{\alpha}\ensuremath{\kappa}o\ensuremath{\pi}o\ensuremath{\acute\upsilon}\ensuremath{\lambda}o\ensuremath{\upsilon}},
     title = {E\ensuremath{\pi}\ensuremath{\acute\iota}\ensuremath{\lambda}\ensuremath{\upsilon}\ensuremath{\sigma}\ensuremath{\eta} \ensuremath{\tau}\ensuremath{\eta}\ensuremath{\varsigma} \ensuremath{\delta}\ensuremath{\iota}o\ensuremath{\varphi}\ensuremath{\alpha}\ensuremath{\nu}\ensuremath{\tau}\ensuremath{\iota}\ensuremath{\kappa}\ensuremath{\acute\eta}\ensuremath{\varsigma} {E\ensuremath{\xi}\ensuremath{\acute\iota}\ensuremath{\sigma}\ensuremath{\omega}\ensuremath{\sigma}\ensuremath{\eta}\ensuremath{\varsigma}} x2+m2=yn},
     journal = {M\ensuremath{\alpha}\ensuremath{\theta}\ensuremath{\eta}\ensuremath{\mu}\ensuremath{\alpha}\ensuremath{\tau}\ensuremath{\iota}\ensuremath{\kappa}\ensuremath{\acute\eta} E\ensuremath{\pi}\ensuremath{\iota}\ensuremath{\theta}\ensuremath{\varepsilon}\ensuremath{\acute\omega}\ensuremath{\rho}\ensuremath{\eta}\ensuremath{\sigma}\ensuremath{\eta}},
     pages = {105--147},
     year = {1978},
     volume = {10},
     language = {gr},
     url = {http://geodesic.mathdoc.fr/item/MR_1978_10_a7/}
}
TY  - JOUR
AU  - Άννα Φερεντίνου-Νικολακοπούλου
TI  - Επίλυση της διοφαντικής Εξίσωσης x2+m2=yn
JO  - Μαθηματική Επιθεώρηση
PY  - 1978
SP  - 105
EP  - 147
VL  - 10
UR  - http://geodesic.mathdoc.fr/item/MR_1978_10_a7/
LA  - gr
ID  - MR_1978_10_a7
ER  - 
%0 Journal Article
%A Άννα Φερεντίνου-Νικολακοπούλου
%T Επίλυση της διοφαντικής Εξίσωσης x2+m2=yn
%J Μαθηματική Επιθεώρηση
%D 1978
%P 105-147
%V 10
%U http://geodesic.mathdoc.fr/item/MR_1978_10_a7/
%G gr
%F MR_1978_10_a7
Άννα Φερεντίνου-Νικολακοπούλου. Επίλυση της διοφαντικής Εξίσωσης x2+m2=yn. Μαθηματική Επιθεώρηση, Tome 10 (1978), pp. 105-147. http://geodesic.mathdoc.fr/item/MR_1978_10_a7/