Ο πολλαπλασιασμός των Αρχαίων Αιγυπτίων και η επιμεριστική ιδιότητα
Μαθηματική Επιθεώρηση, Tome 2 (1975), pp. 7-8 Cet article a éte moissonné depuis la source Hellenic Digital Mathematics Library

Voir la notice de l'article

@article{MR_1975_2_a101,
     author = {\ensuremath{\Gamma}. K\ensuremath{\alpha}\ensuremath{\nu}\ensuremath{\acute\alpha}\ensuremath{\kappa}\ensuremath{\eta}\ensuremath{\varsigma}},
     title = {O \ensuremath{\pi}o\ensuremath{\lambda}\ensuremath{\lambda}\ensuremath{\alpha}\ensuremath{\pi}\ensuremath{\lambda}\ensuremath{\alpha}\ensuremath{\sigma}\ensuremath{\iota}\ensuremath{\alpha}\ensuremath{\sigma}\ensuremath{\mu}\'{o}\ensuremath{\varsigma} \ensuremath{\tau}\ensuremath{\omega}\ensuremath{\nu} {A\ensuremath{\rho}\ensuremath{\chi}\ensuremath{\alpha}\ensuremath{\acute\iota}\ensuremath{\omega}\ensuremath{\nu}} {A\ensuremath{\iota}\ensuremath{\gamma}\ensuremath{\upsilon}\ensuremath{\pi}\ensuremath{\tau}\ensuremath{\acute\iota}\ensuremath{\omega}\ensuremath{\nu}} \ensuremath{\kappa}\ensuremath{\alpha}\ensuremath{\iota} \ensuremath{\eta} \ensuremath{\varepsilon}\ensuremath{\pi}\ensuremath{\iota}\ensuremath{\mu}\ensuremath{\varepsilon}\ensuremath{\rho}\ensuremath{\iota}\ensuremath{\sigma}\ensuremath{\tau}\ensuremath{\iota}\ensuremath{\kappa}\ensuremath{\acute\eta} \ensuremath{\iota}\ensuremath{\delta}\ensuremath{\iota}\'{o}\ensuremath{\tau}\ensuremath{\eta}\ensuremath{\tau}\ensuremath{\alpha}},
     journal = {M\ensuremath{\alpha}\ensuremath{\theta}\ensuremath{\eta}\ensuremath{\mu}\ensuremath{\alpha}\ensuremath{\tau}\ensuremath{\iota}\ensuremath{\kappa}\ensuremath{\acute\eta} E\ensuremath{\pi}\ensuremath{\iota}\ensuremath{\theta}\ensuremath{\varepsilon}\ensuremath{\acute\omega}\ensuremath{\rho}\ensuremath{\eta}\ensuremath{\sigma}\ensuremath{\eta}},
     pages = {7--8},
     year = {1975},
     volume = {2},
     language = {gr},
     url = {http://geodesic.mathdoc.fr/item/MR_1975_2_a101/}
}
TY  - JOUR
AU  - Γ. Κανάκης
TI  - Ο πολλαπλασιασμός των Αρχαίων Αιγυπτίων και η επιμεριστική ιδιότητα
JO  - Μαθηματική Επιθεώρηση
PY  - 1975
SP  - 7
EP  - 8
VL  - 2
UR  - http://geodesic.mathdoc.fr/item/MR_1975_2_a101/
LA  - gr
ID  - MR_1975_2_a101
ER  - 
%0 Journal Article
%A Γ. Κανάκης
%T Ο πολλαπλασιασμός των Αρχαίων Αιγυπτίων και η επιμεριστική ιδιότητα
%J Μαθηματική Επιθεώρηση
%D 1975
%P 7-8
%V 2
%U http://geodesic.mathdoc.fr/item/MR_1975_2_a101/
%G gr
%F MR_1975_2_a101
Γ. Κανάκης. Ο πολλαπλασιασμός των Αρχαίων Αιγυπτίων και η επιμεριστική ιδιότητα. Μαθηματική Επιθεώρηση, Tome 2 (1975), pp. 7-8. http://geodesic.mathdoc.fr/item/MR_1975_2_a101/