Stetige streng pseupokonvexe Funktionen.
Mathematische Annalen, Tome 175 (1968), pp. 257-286
Cet article a éte moissonné depuis la source European Digital Mathematics Library
@article{MAN_1968__175_161667,
author = {R. RICHBERG},
title = {Stetige streng pseupokonvexe {Funktionen.}},
journal = {Mathematische Annalen},
pages = {257--286},
year = {1968},
volume = {175},
url = {http://geodesic.mathdoc.fr/item/MAN_1968__175_161667/}
}
R. RICHBERG. Stetige streng pseupokonvexe Funktionen.. Mathematische Annalen, Tome 175 (1968), pp. 257-286. http://geodesic.mathdoc.fr/item/MAN_1968__175_161667/